Panadol 120 mg/5 ml Zawiesina doustna dla dzieci smak truskawkowy 100 ml

Stan: Nowy produkt

Producent:

Ten produkt nie występuje już w magazynie

12,30 zł brutto

Więcej informacji

Panadol 120 mg/5 ml Zawiesina doustna dla dzieci smak truskawkowy 100 ml

Najważniejsze cechy produktu
działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo
Opis
U dzieci, tak jak u dorosłych, uciążliwy ból może pojawić się nagle i mocno utrudnić normalne funkcjonowanie. Maluchy wymagają jednak zupełnie innych rozwiązań. Dlatego powstała zawiesina doustna dla dzieci o wyjątkowym składzie. Panadol o smaku truskawkowym z paracetamolem dla dzieci +3 miesiace, który precyzyjnie trafia w źródło bólu, by go niwelować. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze, a jego starannie opracowana formuła ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Panadol dla dzieci i może być stosowany w przypadku gorączki i bólu, które mogą występować w czasie przeziębień i grypy oraz po szczepieniach. Jest odpowiedni też wtedy, gdy pojawia się ból innego pochodzenia – np. ból zębów, gardła, głowy i ucha, a także podczas bolesnego ząbkowania. Dodatkowo, truskawkowy smak produktu sprawia, że jego przyjmowanie jest przyjemniejsze dla dziecka. Panadol dla dzieci to pierwsza pomoc, gdy nagły ból atakuje Twoją pociechę!
Przechowywanie i użytkowanie
Dawkowanie:
Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka.
Przed użyciem wstrząsnąć!
Masa ciała dziecka 6 kg / Dawka jednorazowa 3,5 ml / Wiek 3 miesiące
Masa ciała dziecka 8 kg / Dawka jednorazowa 5,0 ml / Wiek 6 miesięcy
Masa ciała dziecka 9 kg / Dawka jednorazowa 5,5 ml / Wiek 9 miesięcy
Masa ciała dziecka 10 kg / Dawka jednorazowa 6,0 ml / Wiek 1 rok
Masa ciała dziecka 12,5 kg / Dawka jednorazowa 8,0 ml / Wiek 2 lata
Masa ciała dziecka 15 kg / Dawka jednorazowa 9,0 ml / Wiek 3 lata
Masa ciała dziecka 17 kg / Dawka jednorazowa 10,5 ml / Wiek 4 lata
Masa ciała dziecka 19 kg / Dawka jednorazowa 12,0 ml / Wiek 5 lat
Masa ciała dziecka 21 kg / Dawka jednorazowa 13,0 ml / Wiek 6 lat
Masa ciała dziecka 30 kg / Dawka jednorazowa 19,0 ml / Wiek 9 lat
Masa ciała dziecka 42 kg / Dawka jednorazowa 26,0 ml / Wiek 12 lat

Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Podanie doustne.
Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia
Wymiary: Wysokość: 136 mm. Szerokość: 58 mm. Głębokość: 58 mm.
Opakowanie: Pudełko
Skład
5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu (1 ml zawiera 24 mg paracetamolu) oraz substancje pomocnicze, w tym azorubinę, sorbitol, maltitol, estry parahydroksybenzoesanów i sód - szczegółowe informacje w ulotce dla pacjenta
Producent
Haleon Poland sp. z o.o.
Adres producenta
Podmiot odpowiedzialny:
Haleon Poland sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53,
02-697 Warszawa,
Infolinia dla konsumenta: 800 702 849
e-mail: mystory.pl@haleon.com
Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy. Przed podaniem leku dziecku poniżej 2 roku życia wskazany jest kontakt z lekarzem.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Dolna granica wieku
Zalecana: 3 miesiąc/miesiące/miesięcy